نخستین گردهمایی فراملی حقوق بشر و حقوق محیط زیست.

 

نخستین کنفرانس بین المللی حقوق بشر و محیط زیست روزهای چهارشنبه 23/2/88 و پنج شنبه 24/2/88 به همت مرکز و کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی در مرکز همایشهای بین المللی ابوریحان بیرونی این دانشگاه برگزار می شود.

حضور استادان نام آوری چون پروفسور برنارد بوئر ، پروفسور رابینسون  و پروفسور میشل بریور از دانشگاههای آمریکا،استرالیا و فرانسه  و استادان نامدار دیگر حقوق محیط زیست در این همایش نشانگر تلاش خستگی ناپذیر بزرگواران کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی به ویژه جناب آقای دکتر جعفر کوشا و دکتر امیر ارجمند است که از پیشگامان گفتمانهای حقوق بشر و محیط زیست هستند.

بنا بر گزارش خبرنگاری مستقل محیط زیست ایران،این کنفرانس قرار بوده است دو ماه پیش برگزار شود اما به دلایل گوناگون از جمله کمبودهای مالی و برخی ناهماهنگی‌ها، برگزاری آن موکول به اردیبهشت ماه شد. به همین دلیل برخی چهره‌های شاخص علمی از جمله دینا شلتون استاد دانشگاه جرج واشنگتن، آلن بویل استاد دانشگاه ادینبورگ انگلستان، جودی فریمن استاد دانشگاه هاروارد، دیوید ویرث استاد دانشگاه بوستون، ولفگانگ بروهن مدیراجرایی شورای بین‌المللی حقوق محیط زیست و مدیر مؤسس کمیسیون حقوق محیط زیست IUNC، ژوتا برونی استاد حقوق دانشگاه اتاوای کانادا و از محققین برجسته حقوق محیط زیست، ریچارد لازاروس استاد دانشگاه جرج تاون آمریکا نتوانستند در این کنفرانس شرکت کنند.

 این کنفرانس با ارائه دیدگاه‌ها و سخنرانی استادان برجسته‌ای از ایران ، هند ، آمریکا، انگلیس، پاکستان، چین، سوئیس، نروژ، آرژانتین، کنیا، استرالیا، لبنان، سنگال و فرانسه همراه خواهد بود و نمایندگانی از برخی سمنها ی داخلی و بین المللی و همچنین از کمیسیون حقوق بشر و برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد حضور خواهند یافت.

 

 

 

/ 2 نظر / 12 بازدید
روشنک شهبازی

انجام وظیفه بود دوست گرامی... و البته کم ترین کاری بود که از دست من برای بزرگواری چون شما بر می اومد . بابت تبریک تولد و گلها هم یک دنیا سپاس ... به امید دیدار [گل]

ندای انقلاب

ایهالناس مسلمان کشی‌یکی‌از سرگرمیهای جدید برای کشورها و دولتهای مسلمان و غیره مسلمان شده. جالب اینجاست که دوستان عزیز آقای احمدی خره،چین و شوروی، قبل از شمارش آرای انتخابات به ایشون تبریک گفتند. کشور چین و شوروی یک ساعت بعد از انتخابات به آنترینژاد تبریک گفتند تو نگو اینها با هم یه قرارهایی دارند و آنهم سرگرمی هست که هر ستاشون دوست دارند و آن هم، مسلمان کشی‌. در ارومجی چین و در چچنیا شوروی و در ایران عزیز دولتها همه مشغول مسلمان کشی‌هستند.احمدی‌نژاد ممکن که خایهٔ امریکا و انگلیس را نمیمالد ولی‌ خوب خایهٔ چین و شوروی را ما چ می‌کند. هی‌نماز جمعه داد میزنم مرگ بر یهودی و صهیونیست تو نگو پولدارترین ادمهایی که شوروی را اداره میکنند یهودی هستند. هر هفته میرم نماز جمعه داد میزنم مرگ بر امریکا و مرگ بر انگلیس تو نگو مسلمان کشهای اصلی‌، چین، شوروی و همین رئیس جمهور قلابی خودمون آقای احمقی خره جنایتکار هستند. «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»