انتخابات و محیط زیست..

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خواستار شد:
آلودگی هوا تحت‌الشعاع اخبار انتخاباتی قرار نگیرد

 

 

 

 
سبزپرس – گروه محیط شهری: مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام این که این روزها اخبار و گزارشهای انتخاباتی موضوع آلودگی هوای تهران را تحتالشعاع قرار داده، گفت: در حال حاضر شاهد نوعی سکوت خبری در این زمینه هستیم.

 

به گزارش سبزپرس، «یوسف رشیدی» افزود: رسانهها می‌بایست در تمامی جوانب و عرصهها پیگیر موضوع آلودگی هوا باشند تا بلکه پیگیریهای متعهدانه خبرنگاران بتواند جایگزین این سکوت نگران کننده شده و منشاء مصوبات موثر و اقدامات مفیدی در زمینه کاهش آلودگی هوای تهران و سایر کلان شهرها باشیم.

وی با اشاره به ضرورت توجه بیش از پیش مسئولان اجرایی به موضوع آلودگی هوای تهران اظهار کرد: این روزها کیفیت هوای تهران به واسطه شرایط مساعد جوی مطلوب است اما این شرایط با کوچکترین پایداری جوی به مخاطره افتاده و همچون آتش زیر خاکستر میتواند هر لحظه سلامت شهروندان را مورد تهدید قرار دهد.

رشیدی با تاکید بر اهمیت آگاهی کامل از اجزا و اندازه آلاینده ذرات معلق موجود در هوای تهران، تصریح کرد: از آن جایی که این آلاینده با ورود به چرخه گردش خون، تأثیر زیادی در به خطر افتادن سلامت شهروندان دارد، شناخت دقیق ترکیبات شیمیایی تشکیل دهنده ذرات معلق ضرورت دارد.

وی با بیان این که یافتههای جدید علمی حاکی از این واقعیت است که اثر برخی از ذرات معلق موجود در هوا از طریق هوای تنفس شده توسط شهروندان حتی تا نرونهای مغز انسان نیز نفوذ میکند، اضافه کرد: پرداختن به موضوع ذرات معلق و اثرات مخرب آن بر سلامت انسانها در بین پروژههای تحقیقاتی و مطالعاتی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در اولویت قرار دارد.

رشیدی پژوهش در زمینه آلودگی هوا و آلودگی صوتی و آموزش و اطلاعرسانی در باره آخرین وضعیت آلایندههای هوا و صدا را از اهم اقدامات این شرکت اعلام کرد و گفت: کیفیت انواع سوخت که در جایگاههای سوخت تهران توزیع میشود را به صورت مستمر و منظم مورد بررسی قرار خواهیم داد و نتایج به دست آمده را به منظور اطلاع عموم شهروندان منتشر خواهیم کرد.

 مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان خاطرنشان کرد: اندازهگیری آلایندههای خاص و خطرناک نظیر آزبست و بنزن، راهبری 93 ایستگاه سنجش و نمایش وضعیت آلودگی هوا و صدا و برگزاری دو کمپین بزرگ آگاهسازی در زمینه آلودگی هوا، از دیگر فعالیتهایی است که در زمینه کنترل آلودگی هوای تهران آنها را در دستور کار خود قرار داده-ایم.

/ 0 نظر / 18 بازدید